רפלקסולוגיה

עיסוי רפלקסולוגי
בכפות הרגליים
שישפר לכם את החיים!

foot
טיפול רפלקסולוגי
איזון אנרגטי מלא בגוף רוח ונפש
טיפול רפלקסולוגי
מביא לתנועה, לזרימה ולשחרור אברים ואזורים הסובלים מחסימות אנרגטיות
הפחתת מתחים וסילוק רעלנים
שקופית קודמת
שקופית הבאה

רפלקסולוגיה

רפלקסולוגיה היא אחת מהשיטות ההוליסטיות הוותיקות לאבחון ולטיפול בבעיות של גוף ונפש.
משמעות המילה רפלקסולוגיה היא השתקפות,
ואכן השיטה מבססת על ההנחה שכל המערכות הפיזיולוגיות והנפשיות של הגוף קשורות זו בזו
והן משתקפות בכפות הרגליים והידיים כשכל נקודה בכף הרגל או היד מייצגת איבר אחר בגוף.

הרפלקסולוגיה היא טכניקה של טיפול באמצעות עיסוי ולחיצות בנקודות שונות בכפות הרגלים והידיים,
נקודות אשר מייצגות את האיברים שיצאו מאיזון ובכך הם גורמים למחלות.
הטיפול הרפלקסולוגי מביא לתנועה, לזרימה ולשחרור אברים ואזורים הסובלים מחסימות אנרגטיות
ולאיזון בין מערכות הגוף השונות ובין הנפש והגוף.

נא להכיר – רפלקסולוגיה

כבר בעת העתיקה נהגו ההודים, המצרים והסינים להשתמש בעקרונות הרפלקסולוגיה במטרה לרפא מחלות שונות.
אך היה זה ד"ר וילאם פיצגרלד, רופא אף אוזן גרון, שהביא את השיטה למערב כבר בשנת ,1913 ובשנות השלושים התפתחה השיטה על ידי אוניס אינגהם לשיטת הטיפול שאותה שאנחנו מכירים אותה היום.

אוניס אינגהם פיתחה את הרעיון כי רפלקסים בכף הרגל משפיעים אנרגטית על כל אברי הגוף וכי באמצעות הטיפול הרפלקסולוגי אפשר לשקם ולשמור על האיזון של הגוף.

הפילוסופיה שעליה מבוססת השיטה הרפלקסולוגית היא ההנחה כי מערכות הגוף הפיזיולוגיות והנפשיות בגוף קשורות זו בזו והן משתקפות בכפות הרגליים כאשר כל נקודה בכף הרגל מייצגת איבר אחר.

טכניקת המגע והלחיצות שבהן משתמשת הרפלקסולוגיה משפיעה אנרגטית על מערכות הגוף השונות.

הרפלקסולוגיה רואה במחלות חוסר איזון אנרגטי. כדי להגיע לאיזון אנרגטי מלא השיטה שואפת לאזן שלושה חלקים, גוף, רוח ונפש. ההנחה היא שברוב המצבים של בעיות רפואיות קיים חוסר איזון אנרגטי והמטרה היא לאבחן את מקור הבעיה שעשוי להיות לעתים נפשי ולא רק להתמקד בהיבטים הגופניים של המחלה.

על הטיפול

טיפולי הרפלקסולוגיה מתאימים לכל גיל ויכולים להביא הקלה למגוון רחב של מצבים כרוניים ואקוטיים.

הרפלקסולוגיה, כמו שיטות הוליסטיות נוספות המקובלות ברפואה המשלימה, מתייחסת אל הגוף כאל מכלול שלם ומאמינה שאין להפריד בין הגוף לבין הנפש. מטרת המטפל היא לאבחן את מקור הבעיה, שלעתים הוא נפשי, ולא להתמקד בסימפטומים הגופניים של המחלה.

חסידי השיטה טוענים כי בעזרת הרפלקסולוגיה אפשר לאתר דפוסים הקיימים אצל האדם ברבדים השונים בגוף, בנפש ובתחום החשיבה.
באמצעות לחיצות, חימומים והנעות של אזורים ספציפיים בכף הרגל אפשר לטפל במצבים שבהם האנרגיה חסומה, היא אינה זורמת כראוי ובכך לרפא מחלות שונות.

טיפול רפלקסולוגי הוא אינו טיפול חודרני ולא פולשני. זהו טיפול רך ועדין המתבצע באמצעות נגיעות ולחיצות בכף הרגל על הנקודה המייצגת את "האיבר החולה" בגוף. הלחץ על הנקודות שאותן בחר המטפל שולח אותות דרך מערכת העצבים הפריפרית למערכת העצבים המרכזית, הכוללת את המוח. מערכת העצבים המרכזית מעבדת את האותות והמוח שולח פקודה לשלוח לאותו האיבר דלק וחמצן כדי לאזן אותו.

התהליך הטיפולי מתחיל בהבנה ובאבחון מצבו של המטופל. המטפל יתשאל את המטופל על אודות אורח חייו, על הרגשותיו ועל תפקוד המערכות השונות בגופו כדי לקבל ידע ורקע רחב ככל האפשר על המטופל. בהתאם לשיחה ולאבחנות הראשוניות שאותן הסיק המטפל הוא יחליט על דרך הטיפול המתאימה.

הטיפול הרפלקסולוגי יכול לסייע במגוון של בעיות כמו כאבי גב וראש, בעיות פוריות, בעיות שינה, בעיות עיכול, פציעות ספורט, חולשה, עייפות, כאבי מחזור, בעיות שלד ושרירים, בעיות שינה, דיכאון, חרדות ועוד.
העיסוי הרפלקסולוגי מתאים גם לתינוקות. הוא עשוי להביא לשיפור ניכר בכאבי גזים או בכאבים הנובעים מצמיחת שיניים אצל הפעוטות.
היתרון הגדול של הטיפול הרפלקסולוגי הוא הורדת רמת המתח של המטופל. בעידן המודרני רוב המחלות הכרוניות קשורות, בין השאר, למתחים ולחצים ברמה גבוהה. הורדת המתח עשויה לפתור, או לפחות להקל, על מחלות ועל בעיות גופניות רבות. העיסוי הרפלקסולוגי יביא לתגובות אנרגטיות שונות שיעוררו תהליכי טיפול טבעיים ויקלו על מצבים של כאבים ובעיות נוספות.
הטיפול נמשך בין חצי שעה לשעה שבמהלכו המטופל שוכב על מיטת הטיפולים והמטפל נוגע ולוחץ על הנקודות המתאימות בגוף לטיפול בבעיה הייחודית. הלחצים והנגיעות שולחים מסר לגוף להזין את האיברים הנבחרים, הן מעודדות את הגוף לתפקד בצורה מאוזנת ומשיבות את האיזון הטבעי שהופר. בסוף הטיפול המטפל מרגיש תחושה נעימה והרפיה, וזו אחת האינדיקציות המעידות שהטיפול היה יעיל.

על הקשר שבין הגוף לנפש

כבר לפני מאות שנים טען הפילוסוף רנה קרארט שנחשב לאחד מהוגי הדעות החשובים בהיסטוריה המערבית כי כאשר אנחנו חווים כאב, לא האיבר שניזוק כואב, אלא הנפש הנמצאת בבלוטה המוחית. גם חסידי האסכולה המודרנית טוענת כי הנפש והגוף מאוחדים באופן בלתי ניתן לחלוקה ועם יחסי גומלין ביניהם.

בעוד שהרפואה המערבית רואה במחלה פגיעה פונקציונאלית ספציפית המתבטאת באיבר מסוים, הרפואה המשלימה, והרפלקסולוגיה בתוכה, רואה במחלה פגיעה בהרמוניית הגוף והנפש.
ולכן הרפואה המשלימה אינה מטפלת באיבר החולה או הכואב, אלא בהחזרת האיזון וההרמוניה שהופרו, הפרה אשר אפשרה את התבטאות המחלה.
ההשפעה של מצבו הנפשי של האדם משפיע על המערכת החיסונית ובא לידי ביטוי במצבי החולי שלו, בהיקף, בתכיפות ובהתפרצות של מחלות.

לפי תורת הרפלקסולוגיה אנשים חולים או אנשים אשר סובלים מפחדים, מחרדות מכעסים הם אנשים בעלי אנרגיה פנימית חלשה, לעומתם אנשים בעלי אנרגיה פנימית חזקה יכולים להתמודד עם פחדים, עם מחלות, עם משברים.

כאשר נקודות נבחרות בכף הרגל מגורות באמצעות לחיצות או עיסוי, אפשר לשחרר חסימות את חסימות האנרגיה האחראיות על המחלה ולחזק את האנרגיה בגוף.
באמצעות תהליך ההרפיה הגוף מסוגל להתמודד עם הלחצים הנובעים מחיי היום יום אשר לא אחת גורמים למחלות. הרפלקסולוגיה מניעה את הגוף לתפקוד משופר באמצעות ניקוז לימפתי וזרימת דם משופרת אל העצבים ומרפה את השרירים.
מחקר סיני הראה כיצד טיפולי הרפלקסולוגיה מקלים על אנשים הסובלים מלחצים נפשיים וחרדות. במסגרת המחקר, מטופלים שסבלו מלחצים נפשיים קיבלו טיפולי רפלקסולוגיה. ארבעים אחוז מהם החלימו לחלוטין וחזרו לחיים מלאים ובריאים, שלושים וחמישה אחוז מהם שיפרו באופן משמעותי את השפעות הלחץ והחרדה, חמישה עשר אחוז חוו שיפורים קלים ורק עשרה אחוז לא דיווחו על שינוי.

לסיכום, הרפלקסולוגיה היא שיטת טיפול אשר מאמינה כי כף הרגל היא מעין מפה המכילה מידע על מצבו פיזי והנפשי של הגוף וכי בכף הרגל נמצא המידע על כל האיברים והמערכות השונות בגוף.
בגוף האדם יש אנרגיית צ'י הזורמת ונעה בגוף באופן חופשי. כאשר נוצרת סתימה או תקיעות באנרגיה, נוצר חוסר איזון הגורם לבעיה רפואית. הרפלקסולוגיה היא דרך יעילה ונעימה להניע את אנרגיית הצ'י, להשיב את הגוף לאיזון, לטפל בבעיות רפואיות רבות ומגוונות ולתת מענה הן לבעיות גופניות והן לבעיות נפשיות.

ה"אני מאמין שלי"

אני מאמין שטיפול רפואי אינו "לחיצה על כפתור". מחלה או בעיה רפואית כרונית קשה היא סוג של מסע. לרוב נדרש התאמה אישית, ליווי ותמיכה במצבים קשים. 
חשוב לי לטפל בכם ולהעניק לכם טיפול מקצועי והיחס הכי טוב, לכם אם החלטתם להגיע אליי לטיפול לצורך ריפוי תדעו שאתם מגיעים לתהליך. 
אז אם את או אתה מוכנים לעבור תהליך ושינוי לאורח חיים בריא ? אתם מוזמנים ליצור איתי קשר בנייד המופיע באתר או להשאיר פנייה במייל המופיע באתר. מאחל לכם המון בריאות דויד מירז מטפל בכאב 

תעודת הסמכה

לשיחת ייעוץ חינם ופרטים, צרו קשר:

אתר דויד מירז : www.david-miraz.co.il זהו אתר אשר מרכז את כל המידע אודות טיפולי רפואה משלימה. נותן מענה למטופלים אשר סובלים מבעיות שונות.

באתר זה תוכלו לקרוא מאמרים רבים אשר נותנים מידע על המון בעיות כמו : כאבים שונים, סטרסים הנגרמים מלחץ נפשי , גוף ונפש, אודות טיפולי רפואה משלימים. ניתן לקבל מידע מעניין אשר יכול לתרום להרבה מטופלים המעוניינים לקבל גישה טבעית בדרך לריפוי הגוף. לחצו כאן >>> כדאי לדעת 

במידה ואתם סובלים מבעיות כמו: כאבי גב , כאב הנוצר מפציעות ספורט, לחץ נפשי , דלקות שונות ? האתר דויד מירז יעניק לכם מידע רחב על בעיות שמהם אתם סובלים . 

דויד מירז תמיד משתדל להיות מעודכן בחידושים מבכינת טיפולים לצורך כך דויד מירז תמיד מתעדכן ולומד,  כדי להבטיח לכם את הטיפולים הכי עדכניים ואחרונים בתחום הרפואה משלימה. 

אני מזמין אותכם לשיחת הכירות איתי, או בכלל לשוטט אצלי באתר ולהנות ממאמרים מענינים אשר יתרמו לכם. 

בברכה, 

דויד מירז מטפל בכאב | טיפולי רפואה משלימה 

חשוב לציין !

כל הנכתב בעמוד זה אינו מחליף אף ייעוץ רפואי כזה או אחר. לפני שימוש במידע חשוב להיוועץ עם רופא מוסמך . 

כל הזכויות שבגין התוכן והמידע שבאתר זה שמורות לקליניקת דויד מירז. אין להעתיק ולשכפל את התוכן שבאתר זה ללא רשות מפורשת מקליניקת דויד מירז. כל הכתוב באתר זה אינו התוויתי ואינו רפואי. המלציתינו לגבי תזונה או בקשר המלצות בריאות כאלה ואחרים, אינן מתיימרות להחליף טיפול וייעוץ על ידי רופא | מטפל . באתר ישנם המלצות כמובן לפני כל עשייה יש להיוועץ עם רופא המטפל לפני ! למען הסר ספק, המידע אשר מובא כאן באתר אינו מיועד להנחות את הציבור או לשמש לגביו כהמלצה או הוראה או עצה לשימוש או הורדה של תרופות כלשהיא ואין בו תחליף לייעוץ רפואי פרטני או אחר. כל הכתוב באתר אינו מהווה המלצה רפואית מוסמכת! 

 

טיפולי רפואה משלימה הם אינם חלופה לרפואה המערבית. אין להפסיק טיפול תרופתי ללא התייעצות עם רופא!!!

מטרתם של טיפולי רפואה משלימה היא לחזק את יכולת הריפוי הטבעית הטמונה בכל אחת ואחד מאתנו. בנוסף לכל הנאמר, בני אדם שונים ומורכבים, שיטת טיפול בעיסוי מתאימה לאחד ולא תתאים למטופל אחר. לכן לזכותי ישנם כמה טכניקות טיפול שאותם ניתן לראות כאן בדף טיפולים. הידע העשיר שצברתי מאפשר לתת מענה מקצועי לכל מטופל ומטופל. ישנם טיפולים שבו זמנית משתמש בכמה שיטות , כדי לטפל ולעזור למצוא את הפתרון היעיל ביותר בכך להביא אתכם לאיזון הכי מושלם.

קליניקת דויד מירז מאחלת לכם המון בריאות!